Правові підстави припинення та розірвання договорів оренди землі

Передача земельних ділянок в оренду є досить ефективним способом управління майном та має свої переваги над його продажем. Такими перевагами є, зокрема те, що оренда не призводить до зміни власника.

 

03.10.2017

Докладніше...

Поновлення прав власності на земельну ділянку у разі втрати державного акта

З початку 2013 року видача Державних актів на право власності на землю не здійснюється, а право власності на земельні ділянки реєструються у Державному реєстрі прав. На зміну Державним актам з 01 січня 2013 року видавалися Свідоцтва про право власності на нерухоме майно та Витяги з Державного реєстру прав. З 01 січня 2016 року фактично підтвердженням реєстрації прав власності на земельну ділянку була електронна форма, тобто тільки наявність запису у Державному реєстрі прав. А з 02 листопада 2016 року знов почали видавати Витяги з Державного реєстру прав.     

19.09.2017

Докладніше...

Право земельної частки (паю)

Земельна частка (пай) є правом на умовну земельну частку в гектарах з відповідною грошовою оцінкою без виділення у загальному масиві земель. Поняття "земельна частка (пай)" безпосередньо пов'язане з паюванням земель сільськогосподарського призначення, що належали власникам на праві колективної власності. Паювання цих земель розпочалося після прийняття Указу Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" (далі — Указ) від 8 серпня 1995 р. № 720.

13.09.2017

Докладніше...

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян

Земельним кодексом України передбачена безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян із земель державної або комунальної власності.

 

07.09.2017

Докладніше...

Шляхи уникнення подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок

Подвійна державна реєстрація права оренди земельних ділянок – це ситуація, коли щодо однієї земельної ділянки наявні два зареєстрованих права оренди за різними орендарями.

04.09.2017

 

Докладніше...

Правила оформлення договорів оренди земельних ділянок

Все частіше села на Луганщині стають епіцентрами земельних протистоянь. Недобросовісні сільгосптоваровиробники користуються юридичною безграмотністю селян і порушують їх право розпоряджатися земельними паями. Нерідко власники земельних паїв, підписуючи договір оренди, навіть не читають його, або не наполягають на отриманні свого примірника договору. За деякий час після укладання договору починають виникати проблеми. Але вплинути на ситуацію доволі важко. Адже з’ясовується, що орендар жодних умов не порушував. Отож, як правильно оформити договір оренди, за яких умов його можна розірвати та на що варто звертати увагу пайовикам у першу чергу,  в рамках проекту «Я маю право!», пояснюють спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Луганській області.

01.09.2017

Докладніше...

Звільнення від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав

Законом України “Про державну реєстрацію  речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” далі - (Закон) встановлена плата (адміністративний збір) за проведення реєстраційних дій та за надання інформації з Державного реєстру прав.

04.08.2017

Докладніше...

Доступ державних реєстраторів прав на нерухоме майно та користування відомостями Державного земельного кадастру

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 509 затверджено порядок доступу державних реєстраторів прав на нерухоме майно та користування відомостями Державного земельного кадастру під час проведення державної реєстрації речових прав на земельні ділянки шляхом інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) та Державним земельним кадастром.

27.07.2017

Докладніше...