УЗАГАЛЬНЕННЯ про стан організації територіальними управліннями юстиції Луганської області правової роботи за І півріччя 2012 року (у порівнянні з І півріччям 2011 року)

Головним управлінням юстиції у Луганській області проаналізовано та узагальнено інформацію територіальних управлінь юстиції щодо діяльності з напрямку методичного керівництва правовою роботою в територіальних органах міністерств, інших центральних органах виконавчої влади, місцевих державних адміністраціях, а також на державних підприємствах, в установах, організаціях за І півріччя 2012 року.

У І півріччі 2012 року територіальними управліннями юстиції було заплановано проведення 196 перевірок стану правової роботи в територіальних органах міністерств, інших центральних органах виконавчої влади, місцевих державних адміністраціях, а також на державних підприємствах, в установах, організаціях (у I півріччі 2011 року — 221), фактично проведено 199 перевірок (у I півріччі 2011 року — 224).

З вищевказаної загальної кількості перевірок, проведених у I півріччі 2012 року територіальними управліннями юстиції, було проведено 98 перевірок державних підприємств, установ, організацій, 82 — територіальних органів центральних органів виконавчої влади, 19 – місцевих державних адміністрацій.

При проведенні перевірок було виявлено 458 порушень чинного законодавства (у I півріччі 2011 року — 543).

Значну кількість порушень виявлено Луганським міським (82), Попаснянським (42), Білокуракинським (36), Марківським (23), Новоайдарським (22), Новопсковським районними (20) управліннями юстиції.

Жодних порушень чинного законодавства не виявлено Сєвєродонецьким міським управлінням юстиції. Найменшу кількість порушень чинного законодавства виявлено Лутугинським районним, Первомайським міським (1) управліннями юстиції.

У I півріччі 2012 року територіальними управліннями юстиції було надіслано 199 письмових рекомендацій (у I півріччі 2011 року — 224).

Протягом зазначеного періоду територіальними управліннями юстиції було отримано 189 повідомлень про їх виконання (у I півріччі 2011 року — 224).

 

Спільні перевірки

 

Територіальні управління юстиції проводять спільні перевірки з районними державними адміністраціями, територіальними органами Управління Пенсійного фонду України та органами прокуратури.

У I півріччі 2012 року територіальними управліннями юстиції було проведено 53 спільні перевірки (у I півріччі 2011 року — 50).

Найбільшу кількість спільних перевірок проведено Луганським міським,  Станично-Луганським районним (5), Марківським районним (4) управліннями юстиції.

Краснодонським міськрайонним, Краснолуцьким, Ровеньківським, Рубіжанським, Стахановським міськими, Перевальським районним управліннями юстиції жодної спільної перевірки за І півріччя 2012 року з органами виконавчої влади не проведено.

Деякі управління юстиції у частині проведення спільних перевірок співпрацюють з органами місцевого самоврядування.

Наголошуємо на тому, що проводити перевірки з органами місцевого самоврядування недоцільно у зв'язку з тим, що згідно з Порядком проведення органами юстиції перевірок стану правової роботи та систематизації законодавства, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 18 січня 2012 р. № 91/5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 січня 2012 р. за № 75/20388, органи юстиції можуть практикувати проведення спільних перевірок з органами виконавчої влади та правоохоронними органами.

 

Методичні рекомендації

 

У I півріччі 2012 року територіальними управліннями юстиції було розроблено методичних рекомендацій та методичних пам'яток з окремих питань правової роботи та діяльності юридичних служб – 162 (у I півріччі  2011 року – 166).

За результатами аналізу методичних рекомендацій встановлено наступне.

Найбільшу кількість методичних рекомендацій розроблено Луганським міським (18), Білокуракинським, Станично-Луганським районними, Кіровським міським (7) управліннями юстиції.

У І півріччі 2012 року найменшу кількість методичних рекомендацій було розроблено Первомайським міським (1), Антрацитівським міськрайонним (2), Міловським районним (3) управліннями юстиції.

 

Стажування

 

У I півріччі 2012 року на базі територіальних управлінь юстиції пройшли стажування 184 працівника юридичних служб підприємств, установ, організацій (у I півріччі 2011 року — 198).

Найбільшу кількість стажувань проведено Луганським (23),  Алчевським (16), Стахановським (13) міськими, Новопсковським (10) районним управліннями юстиції.

Найменшу кількість стажувань проведено Краснодонським міськрайонним, Слов'яносербським районним, Кіровським  міським (3), Міловським районним та Первомайським міським  (2) управліннями юстиції.

 

Проведення семінарських занять

 

У територіальних управліннях юстиції з метою надання допомоги юрисконсультам та іншим категоріям працівників підприємств, установ, організацій, обговорення чинного законодавства та аналізу практики його застосування проводилися семінари. У I півріччі 2012 року територіальними управліннями юстиції було проведено 135 семінарів для юрисконсультів та 111 семінарів для інших категорій працівників (у I півріччі 2011 року для працівників юридичних служб138, для інших категорій працівників159), під час яких надавалася конкретна методична допомога в складанні проектів договорів, претензій, позовів, у перегляді посадових інструкцій, планів роботи юрисконсультів.

За наслідками діяльності управлінь юстиції щодо сприяння органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям у вдосконаленні правової роботи, з питань взаємодії управлінь юстиції з органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади, територіальними управліннями юстиції було направлено 75 листів (у I півріччі 2011 року — 97).

 

Вивчення структури та чисельності юридичних кадрів державних підприємств, установ, організацій, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування

 

Згідно з даними звітів територіальних управлінь юстиції та даних Головного управління статистики у Луганській області станом на 15.06.2012 року в Луганській області нараховується 17 державних адміністрацій, 422 територіальних органів центральних органів виконавчої влади, 353 органи місцевого самоврядування, 269 державних підприємств.

Загальний показник штатних працівників юридичних служб становить 636 штатних одиниць, з них: в державних адміністраціях – 25, в територіальних органах центральних органів виконавчої влади – 296, в органах місцевого самоврядування – 140 та на державних підприємствах – 175.

Всього в області правовим обслуговуванням охоплено 16 державних адміністрацій, 253 територіальних органів центральних органів виконавчої влади, 91 орган місцевого самоврядування, 148 державних підприємств.

Не охоплено правовим обслуговуванням 1 державну адміністрацію, 169 територіальних органів центральних органів виконавчої влади, 262 органи місцевого самоврядування, 121 державне підприємство.

Загалом по області нараховується 31 вакантна посада юрисконсультів, з них: у державних адміністраціях – 5, у територіальних органах центральних органів виконавчої влади – 13, в органах місцевого самоврядування – 9, на державних підприємствах – 4.